Nekupujte zajíce v pytli, odborný stavební znalec pomůže

Nekupujte zajíce v pytli, odborný stavební znalec pomůže

Věřím, že vyřešení bydlení je pro každého z vás jedna ze základní životních priorit. Uvědomuji si, že u řady z vás může jít často o velmi těžké rozhodnutí jakou nemovitost koupit. Myslím si, že je dobré si uvědomit mít v takové situaci k sobě odborného a nezávislého asistenta. Rád bych vám v tomto článku představil několik rad a kroků, které poskytuji svým klientům při výběru nemovitosti. A co je tedy potřeba udělat, abyste nekoupili zajíce v pytli?

Odborný stavební znalec

Odborný stavební znalec

Posouzení nemovitosti

V prvním kroku klienti představují vybrané nemovitosti. Všechny jejich vybrané nabídky prostuduji a nachystám připomínky před jejich osobní prohlídkou. V této fázi se také zajímám o záměr a základní požadavky klienta.

Odborná prohlídka nemovitosti

Prohlídka nemovitosti je jednou ze základních činností, kterou doporučuji absolvovat před koupí nemovitosti. Pokud si nejste jisti se znalostmi, například na co se ptát nebo se jedná o podezřele výhodnou nemovitost, je zcela na místě jít na takovou prohlídku s odborným stavebním znalcem. Odborný stavební znalec vám rozhodně pomůže.

Kdo je odborný stavební znalec?

Jsem odborný stavební znalec. Zaručuji vám, že se zeptám na veškeré vámi zmíněné požadavky k nemovitosti. Celý objekt si prohlédnu od A do Z a zeptám se současného majitele na veškeré věci, které při prohlídce vyplynou. Přímo na místě jsem vám schopen nemovitost doporučit nebo v případě potřeby a vzájemné domluvy dále vypracovat stavebně-technický posudek, který by dále mohl sloužit k vyjednávání o ceně.

Jaký výstup od stavebního znalce očekávat?

Stavebně-technický posudek může obsahovat rady, nápady, ale i soupis vad a nedodělků, které daná nemovitost při prohlídce měla. Vady zpravidla označuji za řešitelné (odstranitelné) a na vady trvalé. Stavebně-technický posudek může mít i další zamyšlení na rozšíření stavby či jiné doporučení na stavební úpravy.

 

Rád vám s prohlídkou pomůžu a budu se těšit na vaše dotazy. Asistence při koupi nemovitosti je dnes zcela normální záležitostí a věřím tomu, že i vy pochopíte, že cena za nezávislého stavebního znalce při prohlídce nemovitosti může být velmi dobrá, a ne příliš velká investice.